Flash: Spanjë, policia parandaloi një sulm tjetër të ngjashëm me atë të Barcelonës
Spanjë, 5 terroristët që u vranë nga policia kishin në trup jelekë me eksploziv dhe ishin gati për të kryer sulmin
Speciale
Ilir Meta një president ndryshe
Politika në ABC News
29 korrik 2017 15:18
Prej 24 Korrikut, Ilir Meta është President i Republikës. Rrugëtimi 27 vjeçar i politikanit që i ka provuar të gjitha funksionet më të larta shtetërore dhe marrëdhënia e ngrirë me Edi Ramën dhe Lulzim Bashën e bëjnë Metën një president ndryshe, për t'u provuar. Ndjekim Mimoza Koçiun me Politika në ABC News.
Live Stream
Moti
Sot

35° / 22°
Sondazh
A do të jetë riviera shqiptare destinacioni juaj për këtë sezon veror?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,30
112.09
EUR / LEK
-0,74
132.24
GBP / LEK
-2,29
146.22
CHF / LEK
-1,73
115.13
JPY / LEK
-1,44
101.13
Partnerë