Flash: Policia sekuestroi rreth 1 ton kanabis sativa në orët e para të mëngjesit
Policia bllokoi një Velierë midis plazhit të Levanit dhe Darëzezës, në bord u kapën një shqiptar dhe një italian
Speciale
Politika ne ABC News
Basha në gare për kryetar, por me Ramën në qeveri
15 korrik 2017 13:15
Gara për kryetar të Partisë Demokratike po zhvillohet paralel me një lëvizje të kritikëve të Bashës për atë që e quajnë ringritje të partisë pas humbjes së 25 qershorit. Këtë dinamikë të zhvillimeve brenda demokratëve, por edhe pikëpyetjet mbi raportin e Bashës me Ramën në mandatin e dytë si kryeministër, na sjell këtë javë Mimoza Koçiu në Politika në ABC News.
Live Stream
Moti
Sot

25° / 14°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,30
112.09
EUR / LEK
-0,74
132.24
GBP / LEK
-2,29
146.22
CHF / LEK
-1,73
115.13
JPY / LEK
-1,44
101.13
Partnerë