Flash: Krim në familje në Shkodër, xhaxhai vrau me thikë nipin e tij
Shkodër, sipas policisë viktima është Mirsad Kuçi 33 vjeç, ndërsa autor i krimit është xhaxhai i tij Bujar Kuçi 62 vjeç
Speciale
Mërgim në Shqipërinë aspak romantike
Effi Weiss dhe Amir Borenstein në “Takimet e Kulturës”
13 dhjetor 2016 15:10
Dy të huaj ndërtojnë idenë e mërgimit modern në Shqipëri sipas një përfytyrimi joromantik. Artistët Efi Uajs (Effi Weiss) dhe Amir Borenstajn (Amir Borenstein), të shpërngulur nga Izraeli janë dy outsider të kulturave, përfshi edhe atë shqiptare. Ata janë ftuar në "Takimet e Kulturës" me rastin e shfaqjes së filmit eksperimental “Mikpritja”. 
Live Stream
Moti
Sot

24° / 15°
Nesër

25° / 16°
Pasnesër

27° / 17°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,30
112.09
EUR / LEK
-0,74
132.24
GBP / LEK
-2,29
146.22
CHF / LEK
-1,73
115.13
JPY / LEK
-1,44
101.13
Partnerë