Flash: Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon autorizimin për arrestimin e Saimir Tahirit
Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon autorizim për arrestimin e Tahirit, pas akuzave se është i implikuar në trafik droge
Politika ne ABC News
Rikthehen tensionet në PD
Politika e javës në ABC News
23 shtator 2017 13:26
Tensionet e brendshme në PD janë rikthyer këtë sezon të ri politik, duke evidentuar ndarjen mes Bashës dhe një pjese të strukturave. A do të sjellë analiza dhe riorganizimi i partisë bashkimin e kërkuar, apo largime të tjera të kritikëve? Detajet i sjell Mimoza Koçiu në Politika në ABC News.
Live Stream
Moti
Sot

26° / 14°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
1,37
113.1
EUR / LEK
-0,33
133.5
GBP / LEK
-0,47
151
CHF / LEK
0,90
116.3
JPY / LEK
-98,82
1.01
Partnerë