Flash: Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon autorizimin për arrestimin e Saimir Tahirit
Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon autorizim për arrestimin e Tahirit, pas akuzave se është i implikuar në trafik droge
Politika ne ABC News
Ilir Meta një president ndryshe
Politika në ABC News
29 korrik 2017 15:18
Prej 24 Korrikut, Ilir Meta është President i Republikës. Rrugëtimi 27 vjeçar i politikanit që i ka provuar të gjitha funksionet më të larta shtetërore dhe marrëdhënia e ngrirë me Edi Ramën dhe Lulzim Bashën e bëjnë Metën një president ndryshe, për t'u provuar. Ndjekim Mimoza Koçiun me Politika në ABC News.
Live Stream
Moti
Sot

26° / 14°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
1,37
113.1
EUR / LEK
-0,33
133.5
GBP / LEK
-0,47
151
CHF / LEK
0,90
116.3
JPY / LEK
-98,82
1.01
Partnerë