Flash: Policia sekuestroi rreth 1 ton kanabis sativa në orët e para të mëngjesit
Policia bllokoi një Velierë midis plazhit të Levanit dhe Darëzezës, në bord u kapën një shqiptar dhe një italian
Politika ne ABC News
Prapaskenat e Ilir Metës president
Politika e javës në ABC News
30 prill 2017 12:53
Ilir Meta është Presidenti i ri i Republikës. Këtë zhvillim kulmor të javës politike që po mbyllim, me prapaskenat e kësaj lëvizje të Edi Ramës, na i sjell Mimoza Koçiu me “Politika në ABC News”.

Live Stream
Moti
Sot

25° / 14°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,30
112.09
EUR / LEK
-0,74
132.24
GBP / LEK
-2,29
146.22
CHF / LEK
-1,73
115.13
JPY / LEK
-1,44
101.13
Partnerë