Flash: Përfaqësuesit e Televizioneve: Për reklamat e partive politike do të zbatojmë Kodin Zgjedhor
Përfaqësuesit e Radiotelevizioneve i kanë dërguar letër ankesë KQZ-së, AMA-s dhe OSBE-së për ligjin e “Partive Politike”
Politika ne ABC News
Prapaskenat e Ilir Metës president
Politika e javës në ABC News
30 prill 2017 12:53
Ilir Meta është Presidenti i ri i Republikës. Këtë zhvillim kulmor të javës politike që po mbyllim, me prapaskenat e kësaj lëvizje të Edi Ramës, na i sjell Mimoza Koçiu me “Politika në ABC News”.

Live Stream
Moti
Sot

25° / 16°
Sondazh
Partitë opozitare kërkojnë përmes protestës qytetare krijimin e një qeverie teknike që do të mundësojë zgjedhje të lira e demokratike në vend. A mendoni se do të realizohet një kërkesë e tillë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-0,86
126
EUR / LEK
-1,41
134.93
GBP / LEK
2,72
161.18
CHF / LEK
-1,14
126.19
JPY / LEK
3,33
115.47
Partnerë