Flash: Mbyllen pa marrëveshje negociatat mes palëve politike dhe dy europarlamentarëve
Basha: Rama refuzon qeverinë teknike. Kryeministri: Të hapur për dialog pa kushte, por pa Vetingun nuk ka asnjë kompromis
Politika ne ABC News
Lulzim Basha konflikt me ndërkombëtarët
Politika e javës ne ABC News
16 prill 2017 16:30
Një përplasje e qartë, edhe pse në distance, u evidentua javën politike që lamë pas mes Lulzim Bashës dhe diplomatëve të BE që i kërkojnë opozitës të heqë dorë nga bojkoti i kuvendit e i zgjedhjeve. Çfarë e shkaktoi këtë përplasje dhe çfarë po ndryshon tek Rama e Meta në raport me çadrën e Bashës? Ndjekim Politika në ABC News.
Live Stream
Moti
Sot

22° / 12°
Sondazh
Partitë opozitare kërkojnë përmes protestës qytetare krijimin e një qeverie teknike që do të mundësojë zgjedhje të lira e demokratike në vend. A mendoni se do të realizohet një kërkesë e tillë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-0,86
126
EUR / LEK
-1,41
134.93
GBP / LEK
2,72
161.18
CHF / LEK
-1,14
126.19
JPY / LEK
3,33
115.47
Partnerë