Flash: Mbyllen pa marrëveshje negociatat mes palëve politike dhe dy europarlamentarëve
Basha: Rama refuzon qeverinë teknike. Kryeministri: Të hapur për dialog pa kushte, por pa Vetingun nuk ka asnjë kompromis
Politika ne ABC News
Rama - Meta - Basha prapaskenat e krizës politike
Politika e javës ne ABC News
17 prill 2017 9:26
Ilir Meta mbështeti zyrtarisht kauzën e Lulzim Bashës për zgjedhje të lira. Lëvizja befasuese e Metës, solli përpjekje për dialog nga ana e Bashës, por pa shenja tërheqje nga Kryeministri. 
Politika në ABC News na sjell dinamikën e prapaskenat, e asaj që tashmë ka marrë tiparet e një krize të mirëfilltë politike.
Live Stream
Moti
Sot

22° / 12°
Sondazh
Partitë opozitare kërkojnë përmes protestës qytetare krijimin e një qeverie teknike që do të mundësojë zgjedhje të lira e demokratike në vend. A mendoni se do të realizohet një kërkesë e tillë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-0,86
126
EUR / LEK
-1,41
134.93
GBP / LEK
2,72
161.18
CHF / LEK
-1,14
126.19
JPY / LEK
3,33
115.47
Partnerë