Flash: Mbyllen pa marrëveshje negociatat mes palëve politike dhe dy europarlamentarëve
Basha: Rama refuzon qeverinë teknike. Kryeministri: Të hapur për dialog pa kushte, por pa Vetingun nuk ka asnjë kompromis
Politika ne ABC News
Edi Rama vs Ben Blushi, përballja në Parlament
Politika e javës në ABC News
27 dhjetor 2016 19:23
Edi Rama dhe Ben Blushi janë përballur për herë të parë në një interpelancë parlamentare. Politika në ABC News na sjell këtë zhvillim të javë që lamë pas: përplasjen deri në ofendime personale të dy ish miqve-rivalë që e njohin shumë mirë njëri-tjetrin.
Live Stream
Moti
Sot

22° / 12°
Sondazh
Partitë opozitare kërkojnë përmes protestës qytetare krijimin e një qeverie teknike që do të mundësojë zgjedhje të lira e demokratike në vend. A mendoni se do të realizohet një kërkesë e tillë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-0,86
126
EUR / LEK
-1,41
134.93
GBP / LEK
2,72
161.18
CHF / LEK
-1,14
126.19
JPY / LEK
3,33
115.47
Partnerë