Flash: Krim në familje në Shkodër, xhaxhai vrau me thikë nipin e tij
Shkodër, sipas policisë viktima është Mirsad Kuçi 33 vjeç, ndërsa autor i krimit është xhaxhai i tij Bujar Kuçi 62 vjeç
ABC Story
Parodistët e Vlorës
Si u fabrikuan mjeshtrat e humorit
09 maj 2017 12:03
Dokumentari sjell fenomenin “parodistët e Vlorës” të cilët vazhdojnë të shkëlqejnë në skenë prej rreth 40 vjetësh. I ndërtuar kronologjikisht materiali sjell me detaje karrierën e gjithsecilit, që çuditshëm ka lidhje, jo me shkollimin, por me trashgiminë familjare dhe faktin se Vlora është një vend i begatë për humorin. Në material janë edhe të gjitha etapat e karrierës së tyre artistike, ngushtësia e temave në komunizëm dhe shpërthimi me hallet me të mëdha të postkomunizmit, siç janë droga apo drejtësia e korruptuar…


Live Stream
Moti
Sot

24° / 15°
Nesër

25° / 16°
Pasnesër

27° / 17°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,30
112.09
EUR / LEK
-0,74
132.24
GBP / LEK
-2,29
146.22
CHF / LEK
-1,73
115.13
JPY / LEK
-1,44
101.13
Partnerë