Flash: Mbyllen pa marrëveshje negociatat mes palëve politike dhe dy europarlamentarëve
Basha: Rama refuzon qeverinë teknike. Kryeministri: Të hapur për dialog pa kushte, por pa Vetingun nuk ka asnjë kompromis
ABC Story
Aristidh Kola – një jetë për arvanitët (Pj. 2)
Njeriu që i kushtoi jetën evokimit të historisë dhe kulturës së shqiptarëve të vjetër të Greqisë
03 prill 2017 13:34
Në këtë pjesë të dytë të dokumentarit rrëfehet se si Aristidh Kola, pas vitit 1990, ju gjend pranë emigrantëve ekonomikë shqiptarë në Greqi duke i ndihmuar për gjithçka, deri edhe për përmirësimin e imazhit public të tyre. 
Po kështu kjo pjesë e dokumentarit rrefen edhe se si Aristidh Kola u bë barriera e vetme në mediat greke në mbrojtje të të drejtave të popullit kosovar gjatë konfliktit të viteve 1998-1999. 
Është historia e personazhi të pazakontë të vënë në shërbim të çështjes kombëtare shqiptare, të cilit për këto qëllime ju desh të shkatërronte karrierën, të linte pas dore familjen dhe shkrinte gjithë pasurinë…
Live Stream
Moti
Sot

22° / 12°
Sondazh
Partitë opozitare kërkojnë përmes protestës qytetare krijimin e një qeverie teknike që do të mundësojë zgjedhje të lira e demokratike në vend. A mendoni se do të realizohet një kërkesë e tillë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-0,86
126
EUR / LEK
-1,41
134.93
GBP / LEK
2,72
161.18
CHF / LEK
-1,14
126.19
JPY / LEK
3,33
115.47
Partnerë