Flash: Propagandonte për ISIS, Gjykata e Shkodrës caktoi arrest shtëpie për mësuesen Emine Alushi
Rasti i mësueses Emine Alushi e cila propagandonte para nxënësve për ISIS, u denoncua në emisionin investiagativ “STOP” në Tv KLAN
Sport
Keidi Bare është shqiptari i parë që luan në ekipin e parë të Atletikos së Madridit
Realizova një ëndërr
11 janar 2017 12:29
Një futbollist shqiptar bëri debutimin për një nga klubet më të mëdhenj të Spanjës dhe të Europës. Kjo ndodhi në ndeshjen e fundit të Kupës së Mbretit

Ishte dita e tij.
Keidi Bare u bë shqiptari I parë që debutoi për Atletikon e Madridit.
Mesfushori 19-vjeçar u fut në lojë në minutën e 79-të të ndeshjes së Kupës së Mbretit ndaj Las Palmasit.
Futbollisti fierak, anëtar I Shqipërisë U21 ka bërë tashmë një rrugë të gjatë që kur kaloi nga Apolonia e Fierit në klubin e madh spanjoll në fund të vitit 2013.
Pas sukseseve në ekipin e të rinjve, ai u përfshi për herë të parë në skuadrën e të rriturve nga trajneri Simeone në 2014.
Vazhdoi të luante me Atletikon U19, ku shkëlqeu në Spanjë dhe në Champions, duke pritur momentin e tij.
Shansi erdhi në mbrëmjen e 10 janarit 2017.
“Për mua, debutimi në ekipin e parë, ishte një ëndërr që kur mbërrita këtu. Jam shumë I kënaqur dhe falenderoj trajnerin Simeone dhe gjithë stafin teknik që më dhanë këtë mundësi. E vërteta është që nuk shpresoja ta bëja këtë debutim, por ja që më dhanë një kënaqësi të madhe”.
Nëse për Baren ishte një ndeshje për të mos u harruar, Atletiko duhet ta harrojë këtë sa më shpejt.
Edhe pse luajti me futbollistët më të mirë, sërish humbi ndaj Las Palmasit, me rezultatin 2-3, dhe u kualifikua për në çerekfinalen e Kupës vetëm në sajë të fitores 2-0 të takimit të parë jashtë fushe.
Për trajnerin Simeone, gjithsesi, më shumë rëndësi pati kualifikimi sesa humbja.
Live Stream
Moti
Sondazh
Partitë parlamentare janë përfshirë në diskutimet për reformën zgjedhore në funksion të zgjedhjeve të 18 qershorit. Mendoni se debati mes tyre për votimin dhe numërimin elektronik në këto zgjedhje do të prodhojë konsensus?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
1,64
129.3
EUR / LEK
-1,36
134.45
GBP / LEK
2,05
159.58
CHF / LEK
-0,82
125.78
JPY / LEK
-5,24
110.07
Partnerë