Flash: Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon autorizimin për arrestimin e Saimir Tahirit
Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon autorizim për arrestimin e Tahirit, pas akuzave se është i implikuar në trafik droge
Sport
FSHF i jep Partizanit 200 000 euro
Për ndërtimin e dy fushave në kompleksin e tij të ri sportiv
10 janar 2017 16:04
Partizani do të ketë mundësi t’i ndërtojë më shpejt fushat e stërvitjes në kompleksin e tij të ri. Klubi kryeqytetas do të marrë një ndihmë të rëndësishme.

Do të marrë një dorë të mirë ndihme.Federata Shqiptare e Futbollit pritet t’i japë Partizanit një fond të rëndësishëm, që do të përdoret për infrastrukturën.Bëhet fjalë për më shumë se 200 000 euro, dhe paratë do të mbulojnë shpenzimet për ndërtimin e dy fushave të reja në kompleksin e ri sportiv që po ndërtohet.Shifra saktësisht është 230 000 euro dhe përbëhet nga dy pagesa të ndryshme, 150 000 jepen direkt nga arkat e Federatës, ndërsa 80 000 euro janë të fondit të solidaritetit.Besohet se Partizani merr fondin e solidaritetit për dy sezone.
Vlen të theksohet se kryeqytetasit kanë qenë më kritikët ndaj Federatës pikërisht për këtë fond, dhe ky qendrim detyroi drejtuesit e futbollit në vend që të dilnin përpara mediave për të dhënë sqarimin e tyre.
Partizani ndërkaq synon të përfundojë sa më shpejt stadiumin në kompleksin e ri, në mënyrë që të ketë mundësi t’i luajë ndeshjet në kryeqytet.
Gjatë këtij sezoni, shtëpia e të kuqve ka qenë “Elbasan Arena”, gjë që ka ndikuar jo pak negativisht në ecurinë e skuadrës.
Klubi i presidentit Demi u përpoq që të arrinte një marrëveshje me Tiranën për të luajtur në “Selman Stërmasi”, por tiranasit akordi nuk është arritur.Presidenti i Tiranës, Halili, deklaron se bëhet fjalë thjesht për një ngatërresë, por Partizani është i bindur se rivalët nuk kanë dashur që ata të luanin në stadiumin e tyre.
Live Stream
Moti
Sot

26° / 14°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
1,37
113.1
EUR / LEK
-0,33
133.5
GBP / LEK
-0,47
151
CHF / LEK
0,90
116.3
JPY / LEK
-98,82
1.01
Partnerë