Flash: Pas publikimit të videos në emisionin “Stop”, policia e Shkodrës ka ndaluar 8 persona
Denoncimi në “Stop” me pije të falsifikuara, u ndaluan inspektorwt e AKU Hilmi Erkoçaj, Abdyl Bajraktari, Elvis Rraboshta, Adnan Gradeci, Edmond Fortuzi
Rajoni
Një incident detar me forcat turke në ujërat e detit Egje
U denoncua nga Shtabi i Përgjithshem grek
17 shkurt 2017 12:10
Një patrullë ushtarake turke hapi zjarr me armë mëngjesin e së premtes  në ujërat greke, në afërsi të ishullit të Farmakonisit në Egjeun juglindor. Lajmi është bërë i ditur nga shtabi i përgjithshëm grek. Anija patrulluese  turke u largua nga zona, pas ndërhyrjes së fregatës greke Nikiforos, e cila ka bërë të gjitha paralajmërimet e duhura për t’u larguar, tha një burim në Shtabin e Përgjithshëm.
"Ky është një incident i rëndë, krejt i ndryshëm" nga ato që Greqia i denoncon si shkeljet si të përsëritura turke të sovranitetit të saj në zonën e Egjeut. Marina militare greke ka kaluar mëngjesin e së premtes në  gjendje të "mbikqyrjes së rritur" shtuan burime të Shtabit të Përgjithshëm grek.
Edhe më herët, në 29 janar të këtij vitit, luftëanijet turke dhe greke kanë patur një përballje në detin Egje në ujrat greke, në afërsi të ishujve grekë që pretendohen nga Ankaraja.
Pavarësisht normalizimit të marrëdhënieve që filloi në fund të viteve '90, dhe bashkëpunimit bilateral për të prerë flukset e migracionit në Egje, marrëdhëniet greko-turke mbetet të tensionuara. Ky tension në raportet dypalëshe vjen si pasojë e mungesës se zgjidhjes së pretendimeve të Athines dhe Ankarasë zyrtare në lidhje me sovranitetit në detin Egje dhe në Qipro.Live Stream
Moti
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,30
112.09
EUR / LEK
-0,74
132.24
GBP / LEK
-2,29
146.22
CHF / LEK
-1,73
115.13
JPY / LEK
-1,44
101.13
Partnerë