Flash: Liga e Europës, Skënderbeu u kualifikua në turin e tretë
Liga e Europës, Skënderbeu mundi me rezultatin 2-0 skuadrën e Kairat Almaty. Golat u shënuan nga Sabien Lilaj 50’ dhe Sebino Plaku 83’
Politikë
Data e re e zgjedhjeve parlamentare
Juristët: Ndryshime në Kodin Zgjedhor ose dekret të ri nga Presidenti
19 maj 2017 16:04
Juristet jane te ndare per menyren se si do te procedohet juridikisht per shtyrjen e dates se zgjedhjeve pas marreveshjes politike. Ish ministri i Drejtesise Ylli Manjani mendon se mund te realizohet permes nje neni tranzitor ne kodin zgjedhor ose Presidenti i Republikes mund te nxjerre nje dekret te ri. Kurse  sipas ish kryetarit te Komisionit Qendror te Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi menyra me e mire eshte nxjerrja e nje akti normativ nga Keshilli i Ministrave per te bere ndryshimet ne ligjin zgjedhor.  
Live Stream
Moti
Sot

36° / 23°
Nesër

37° / 23°
Pasnesër

37° / 22°
Sondazh
Kush mendoni se do ta fitojë garën për kryetar të Partisë Demokratike?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,50
113.9
EUR / LEK
0,60
132.6
GBP / LEK
-1,60
148.2
CHF / LEK
0,70
119.9
JPY / LEK
101,10
102.04
Partnerë