Flash: Përfaqësuesit e Televizioneve: Për reklamat e partive politike do të zbatojmë Kodin Zgjedhor
Përfaqësuesit e Radiotelevizioneve i kanë dërguar letër ankesë KQZ-së, AMA-s dhe OSBE-së për ligjin e “Partive Politike”
Politikë
Blushi: Edi Rama ka blerë opozitën
Sot qeverisin tri parti PS-PD-LSI
19 maj 2017 16:00
Kryeministri Edi Rama ka blerë opozitën me pranimin e marrëveshjes. Kështu ka deklarauar kryetari I partisë LIBRA në një konferencë për shtyp, sipas të cilit sot qeveria nuk përbehet nga dy parti por nga tre.
Shqipëria nuk ka më opoztë .marrëveshja e arritur sipas Kyetari të partisë LIBRA është blerja e çadrës nga Edi Rama me firmë të Lulzim Bashës.
Kjo marrëveshje sipas Blushit  nuk garanton transparencën e financimit të partive,atë të pasqyrimit mediatik të tyre dhe cënon reformën në drejtësi. Të gjitha këto sepse sot nuk qeverisin më dy parti sipas Blushit, por tre.
Kryetari I Partisë Lista e Barabartë tregon se për çfarë u shit sipas tij opozita.
Prandaj Ben Blushi i bën thirrje të gjithë shqiptarëve të pakënqur nga tre partitë e mëdha që të votojnë librën e cila do të garojë e vetme në zgjedhjet e 25 qershorit.
Live Stream
Moti
Sot

25° / 16°
Sondazh
Partitë opozitare kërkojnë përmes protestës qytetare krijimin e një qeverie teknike që do të mundësojë zgjedhje të lira e demokratike në vend. A mendoni se do të realizohet një kërkesë e tillë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-0,86
126
EUR / LEK
-1,41
134.93
GBP / LEK
2,72
161.18
CHF / LEK
-1,14
126.19
JPY / LEK
3,33
115.47
Partnerë