Flash: Policia sekuestroi rreth 1 ton kanabis sativa në orët e para të mëngjesit
Policia bllokoi një Velierë midis plazhit të Levanit dhe Darëzezës, në bord u kapën një shqiptar dhe një italian
Politikë
Blushi: Edi Rama ka blerë opozitën
Sot qeverisin tri parti PS-PD-LSI
19 maj 2017 16:00
Kryeministri Edi Rama ka blerë opozitën me pranimin e marrëveshjes. Kështu ka deklarauar kryetari I partisë LIBRA në një konferencë për shtyp, sipas të cilit sot qeveria nuk përbehet nga dy parti por nga tre.
Shqipëria nuk ka më opoztë .marrëveshja e arritur sipas Kyetari të partisë LIBRA është blerja e çadrës nga Edi Rama me firmë të Lulzim Bashës.
Kjo marrëveshje sipas Blushit  nuk garanton transparencën e financimit të partive,atë të pasqyrimit mediatik të tyre dhe cënon reformën në drejtësi. Të gjitha këto sepse sot nuk qeverisin më dy parti sipas Blushit, por tre.
Kryetari I Partisë Lista e Barabartë tregon se për çfarë u shit sipas tij opozita.
Prandaj Ben Blushi i bën thirrje të gjithë shqiptarëve të pakënqur nga tre partitë e mëdha që të votojnë librën e cila do të garojë e vetme në zgjedhjet e 25 qershorit.
Live Stream
Moti
Sot

25° / 14°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,30
112.09
EUR / LEK
-0,74
132.24
GBP / LEK
-2,29
146.22
CHF / LEK
-1,73
115.13
JPY / LEK
-1,44
101.13
Partnerë