Flash: Krim në familje në Shkodër, xhaxhai vrau me thikë nipin e tij
Shkodër, sipas policisë viktima është Mirsad Kuçi 33 vjeç, ndërsa autor i krimit është xhaxhai i tij Bujar Kuçi 62 vjeç
Politikë
Basha takon kryetarët e degëve dhe aleatët e PD për fushatën elektorale
U ka kërkuar të mobilozohen dhe përgatiten për të nisur fushatën elektorale të PD
19 maj 2017 14:34
Kreu i PD Lulzim Basha po zhvillon sot takime ne seline blu pas arritjes se marreveshjes qe e futi opoziten ne rrugen e zgjedhjeve te 25 qershorit. Nje takim me drejtues te partive te koalicionit opozitar ka nisur ne oren 12.00 dhe ka zgjatur me shume se dy ore.  Mesohet  nga burimet te abc neës brenda takimit se eshte diskutuar nga partite opozitare qe te shkojne ne nje zgjedhje me nje logo te perbashket, PD. Sipas ketyre burimeve te gjitha partite opozitare do te jene nen logon e PD, ndersa drejtuesit e partive parlamentare, qe konkretisht jane Vangjel Dule, Nard Ndoka, Fatmir Mediu dhe Dashamir Shehi do te jene ne vende te sigurta ne listat e kandidateve te PD. Perpara ketij takimi me partite aleate, ne mesdite Basha eshte takuar per rreth nje ore me  kryetarët e degeve te Partisë Demokratike në rrethe. Mesohet se kreu demokrat u ka kerkuar atyre te mobilozohen dhe pergatiten per te nisur fushaten elektorale te PD ne te gjitha qarqet e vendit. Lulzim Basha, sipas burimeve, ka diskutuar me kryetaret e degeve te PD edhe per listat e kandidateve per deputete qe do te paraqese kjo force politike ne zgjedhjet e 25 qershorit. 
Live Stream
Moti
Sot

24° / 15°
Nesër

25° / 16°
Pasnesër

27° / 17°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,30
112.09
EUR / LEK
-0,74
132.24
GBP / LEK
-2,29
146.22
CHF / LEK
-1,73
115.13
JPY / LEK
-1,44
101.13
Partnerë