Flash: Mbyllen pa marrëveshje negociatat mes palëve politike dhe dy europarlamentarëve
Basha: Rama refuzon qeverinë teknike. Kryeministri: Të hapur për dialog pa kushte, por pa Vetingun nuk ka asnjë kompromis
Politikë
Bregu takon ambasadorin Lu
Ndërkombëtarët të shqetësuar nga situata politike e tensionuar
21 prill 2017 13:39
Deputetja demokrate Majlinda Bregu, që drejton Komisionin e Integrimit dhe Këshillin Kombëtar të Integrimit, zhvilloi një takim me ambasadorin amerikan në Tiranë, Donald Lu, në ambientet e Hotel Rogner, pak metra larg çadrës së opozitës. Takimi zgjati mbi një orë, ndërsa mësohet se ishte kërkuar nga diplomati amerikan. Në përfundim, deputetja Bregu dha një prononcim për median.
Live Stream
Moti
Sot

22° / 12°
Sondazh
Partitë opozitare kërkojnë përmes protestës qytetare krijimin e një qeverie teknike që do të mundësojë zgjedhje të lira e demokratike në vend. A mendoni se do të realizohet një kërkesë e tillë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-0,86
126
EUR / LEK
-1,41
134.93
GBP / LEK
2,72
161.18
CHF / LEK
-1,14
126.19
JPY / LEK
3,33
115.47
Partnerë