Flash: Pas publikimit të videos në emisionin “Stop”, policia e Shkodrës ka ndaluar 8 persona
Denoncimi në “Stop” me pije të falsifikuara, u ndaluan inspektorwt e AKU Hilmi Erkoçaj, Abdyl Bajraktari, Elvis Rraboshta, Adnan Gradeci, Edmond Fortuzi
Politikë
Firmoset pakti kombëtar i Mirëqenies Sociale. Klosi i kalon stafetën Xhaçkës
Rama: Nëse reformat nuk vijojnë vendi humbet shumë
20 mars 2017 14:34
Kryeministri Rama dhe 3 ministra e ish-ministra  firmosen Paktin Kombetar te Mireqenies Sociale. Ndersa ministri ne detyre Blendi Klosi i kaloi stafeten ministres se dekretuar Olta Xhacka.

Ne rreth kater vjet qeverisje Ministria e Mireqenies Sociale ka ndryshuar tre ministra e ne diten e dekretimit te Olta Xhackes ishin bashke gjate nenshkrimit te Paktit Kombetar te Mireqenies Sociale ku i pranishem ishte edhe kryeministri Edi Rama. Sipas te cilit reformat i ndryshuan qasjen kesaj ministrie.

Zyrat e punes ndryshuan pamjen dhe permes tyre sipas ministrit ne detyre Blendi Klosi u punesuan rreth 26 mije persona


Ndihma ekonomike u trefishua dhe kjo sipas Erion Velise, ministri qe mori detyren pas zgjedhjeve te vitit 2013, u mundesua pasi skema u pastrua prej atyra qe perfitonin padrejtesisht.


Reformimi I skemes se pensioneve dhe afrimi I te rinjeve me tregun e punes ishin te tjera reforma te cilat u vune ne dukje e per te cilat ministrja e dekretuar Olta Xhacka u zotua se do ti coje perpara.
Sipas kryeministrit nese reformat nuk vijojne vendi humbet shume e ketu Edi Rama u kthye tek cadra e opozites prane zyres se tij.

Permes Paktit Kombetar te Mireqenies Sociale kompetencat dhe pergjegjesite per ngritjen e sherbimeve per kategorite ne nevoje kalojne nga pushteti qendror drejt atij vendor.Live Stream
Moti
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,30
112.09
EUR / LEK
-0,74
132.24
GBP / LEK
-2,29
146.22
CHF / LEK
-1,73
115.13
JPY / LEK
-1,44
101.13
Partnerë