Flash: Policia sekuestroi rreth 1 ton kanabis sativa në orët e para të mëngjesit
Policia bllokoi një Velierë midis plazhit të Levanit dhe Darëzezës, në bord u kapën një shqiptar dhe një italian
Politikë
Basha me të rinjtë në “çadrën e lirisë”
Do të anulojme ligjin për arsimin e lartë
20 mars 2017 14:14
Nëse do të zgjidhet të qeverisë vendin për 4 vitet e ardhshme, kryetari i Partisë demokratike Lulzim Basha premton se orën e parë të detyrës së tij të re do të anullojë ligjin për arsimin e lartë. Në një takim me të rinjtë, Basha tha se arsimi i artë publik do të jetë me tarifa të përballueshme nga çdo i ri.


Deklarata e kryeministrit Rama se nuk do të ketë qeveri teknike nuk e ka bindur opozitën. Jo vetëm kaq por kryetari i partisë demokrëtike i bën thirrje të tregohet i zgjuar

I rrethuar nga të rinjtë, të cilët i quajti misionarë të paqes, lulzim basha i kujtoi Ei Ramës se kanë zgjedhur rrugën e mjeteve demokratike për ta larguar nga qeveria por pa harruar  anën tjetër të medaljes të cilën nuk ia la pa thënë shefit të qeverisë

Zgjedhjet e lira e të ndershme do të vendosin cili do të qeverisë vendin. por Partia Demokratike e di se çdo të bëjë menjëherë sapo të votëbesohet


Arsimi i lartë publik do të jetë me tarifa të përballueshme nga çdo i ri premtoi kryetari i partisë demokratike dhe për të nuk mbaron këtu vlerësimi për rininë pasi ka vendosur që një të tretën e tyre ta ketë të ulur në parlamentin e republikës së re.
Live Stream
Moti
Sot

25° / 14°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,30
112.09
EUR / LEK
-0,74
132.24
GBP / LEK
-2,29
146.22
CHF / LEK
-1,73
115.13
JPY / LEK
-1,44
101.13
Partnerë