Flash: Propagandonte për ISIS, Gjykata e Shkodrës caktoi arrest shtëpie për mësuesen Emine Alushi
Rasti i mësueses Emine Alushi e cila propagandonte para nxënësve për ISIS, u denoncua në emisionin investiagativ “STOP” në Tv KLAN
Politikë
Basha kërkon nga Kukësi shpalljen e gjendjes së emergjencës
“Qeveria të mos bëjë shfaqje me ndihmat”
10 janar 2017 19:19
Kryetari i PD Lulzim Basha kërkoi nga Kukësi shpalljen e gjëndjes së jashtëzakonshme për t’i ardhur në ndihmë zonave të prekura nga moti i acartë dhe dëbora.

Kreu i opozitës tha se qeveria duhet të ndalë shfaqjet televizive me ndihmat që shpërndan për banorët në nevojë.  
Qeveria ka dhuruar spektakël me dy thasë miell dhe grupe xhirime në vendet e bllokuara nga dëbora tha kreu i PD Lulzim Basha nga Kukësi. 
Sipas Bashës duhet shpallur gjendja e emergjencës që të gjithë të mobilizohen në ndihmë të banorëve që prej disa ditësh janë të bllokuar dhe  pa energji elektrike . 
Më herët kreu i demokrateve mori pjesë në mbledhjen e shtatit të emergjencave civile të bashkisë dhe u njoh me situatën e motit në të gjithë qarkun e Kukësit. 
Live Stream
Moti
Sondazh
Partitë parlamentare janë përfshirë në diskutimet për reformën zgjedhore në funksion të zgjedhjeve të 18 qershorit. Mendoni se debati mes tyre për votimin dhe numërimin elektronik në këto zgjedhje do të prodhojë konsensus?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
1,64
129.3
EUR / LEK
-1,36
134.45
GBP / LEK
2,05
159.58
CHF / LEK
-0,82
125.78
JPY / LEK
-5,24
110.07
Partnerë