Flash: Dorëzohet në polici bashkëpunëtori i dyshuar në vrasjen e Elton Çiços
Renato Milloshi u dorëzua pasi ishte në kërkim sepse dyshohet se e ndihmoi Jani Aliajn në atentatin ku u vra Elton Çiço
Politikë
Basha kërkon nga Kukësi shpalljen e gjendjes së emergjencës
“Qeveria të mos bëjë shfaqje me ndihmat”
10 janar 2017 19:19
Kryetari i PD Lulzim Basha kërkoi nga Kukësi shpalljen e gjëndjes së jashtëzakonshme për t’i ardhur në ndihmë zonave të prekura nga moti i acartë dhe dëbora.

Kreu i opozitës tha se qeveria duhet të ndalë shfaqjet televizive me ndihmat që shpërndan për banorët në nevojë.  
Qeveria ka dhuruar spektakël me dy thasë miell dhe grupe xhirime në vendet e bllokuara nga dëbora tha kreu i PD Lulzim Basha nga Kukësi. 
Sipas Bashës duhet shpallur gjendja e emergjencës që të gjithë të mobilizohen në ndihmë të banorëve që prej disa ditësh janë të bllokuar dhe  pa energji elektrike . 
Më herët kreu i demokrateve mori pjesë në mbledhjen e shtatit të emergjencave civile të bashkisë dhe u njoh me situatën e motit në të gjithë qarkun e Kukësit. 
Live Stream
Moti
Sot

18° / 8°
Sondazh
Partitë opozitare kërkojnë përmes protestës qytetare krijimin e një qeverie teknike që do të mundësojë zgjedhje të lira e demokratike në vend. A mendoni se do të realizohet një kërkesë e tillë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-2,44
126.86
EUR / LEK
1,89
136.34
GBP / LEK
-1,12
158.46
CHF / LEK
1,55
127.33
JPY / LEK
2,07
112.14
Partnerë