Flash: Dorëzohet në polici bashkëpunëtori i dyshuar në vrasjen e Elton Çiços
Renato Milloshi u dorëzua pasi ishte në kërkim sepse dyshohet se e ndihmoi Jani Aliajn në atentatin ku u vra Elton Çiço
Politikë
Meta pret ministrin e jashtëm të Podgoricës
“Stabiliteti i Malit të Zi është stabiliteti ynë”
10 janar 2017 14:56
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti ministrin e Punëve të Jashtme të Malit të Zi, Srđan Darmanović, me të cilin vlerësuan marrëdhëniet mes dy vendeve fqinje, duke i cilësuar si të shkëlqyera dhe strategjike për tërë rajonin. Gjatë takimit, Meta u shpreh se si Shqipëria ashtu edhe Mali i Zi kanë një destinacion të përbashkët dhe theksoi se “stabiliteti i Malit të Zi është stabiliteti ynë dhe i shërben mbarëvajtjes së paqes në tërë rajonin e Ballkanit, ku të gjithë vendet duhet të punojnë më ngushtë me njëri tjetrin”. Ministri i Punëve të Jashtme të Malit të Zi, Srđan Darmanović, shprehu mirënjohjen për mbështetjen e vazhdueshme të Shqipërisë, sidomos në ratifikimin e menjëhershëm të protokollit të anëtarësimit të Malit të Zi në NATO nga ana e Kuvendit të Shqipërisë qershorin e kaluar.
Live Stream
Moti
Sot

18° / 8°
Sondazh
Partitë opozitare kërkojnë përmes protestës qytetare krijimin e një qeverie teknike që do të mundësojë zgjedhje të lira e demokratike në vend. A mendoni se do të realizohet një kërkesë e tillë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-2,44
126.86
EUR / LEK
1,89
136.34
GBP / LEK
-1,12
158.46
CHF / LEK
1,55
127.33
JPY / LEK
2,07
112.14
Partnerë