Flash: Propagandonte për ISIS, Gjykata e Shkodrës caktoi arrest shtëpie për mësuesen Emine Alushi
Rasti i mësueses Emine Alushi e cila propagandonte para nxënësve për ISIS, u denoncua në emisionin investiagativ “STOP” në Tv KLAN
Politikë
Meta intervistë për “Express”
“Shqipëria dhe Kosova reaguan siç duhet për Haradinajn”
10 janar 2017 9:53
Kryetari i Parlamentit të Shqipërisë, Ilir Meta, thote se Ramush Haradinaj do të kthehet shumë shpejt në Kosovë. Dy shtetet shqiptare, sipas tij, kanë reaguar në mënyrën e duhur për lirimin e Haradinajt. Ne nje interviste per gazeten Expres ne Kosove, meta tha se arrestimi i Kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj komplikon raportet Kosove- Serbi dhe bisedimet mes dy vendeve. Meta u shpreh se Shqipëria dhe institucionet e Shqipërisë kanë qenë dhe do të jenë gjithnjë në mbështetje të institucioneve të Kosovës.Ne kete interviste kreu i parlamentit shqiptar flet dhe per situaten politike ne Maqedoni. Sipas tij, bashkimi i partive shqiptare në Maqedoni do të ndikojë në demokratizimin e këtij shteti. 
Live Stream
Moti
Sondazh
Partitë parlamentare janë përfshirë në diskutimet për reformën zgjedhore në funksion të zgjedhjeve të 18 qershorit. Mendoni se debati mes tyre për votimin dhe numërimin elektronik në këto zgjedhje do të prodhojë konsensus?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
1,64
129.3
EUR / LEK
-1,36
134.45
GBP / LEK
2,05
159.58
CHF / LEK
-0,82
125.78
JPY / LEK
-5,24
110.07
Partnerë