Flash: Dorëzohet në polici bashkëpunëtori i dyshuar në vrasjen e Elton Çiços
Renato Milloshi u dorëzua pasi ishte në kërkim sepse dyshohet se e ndihmoi Jani Aliajn në atentatin ku u vra Elton Çiço
Politikë
Meta intervistë për “Express”
“Shqipëria dhe Kosova reaguan siç duhet për Haradinajn”
10 janar 2017 9:53
Kryetari i Parlamentit të Shqipërisë, Ilir Meta, thote se Ramush Haradinaj do të kthehet shumë shpejt në Kosovë. Dy shtetet shqiptare, sipas tij, kanë reaguar në mënyrën e duhur për lirimin e Haradinajt. Ne nje interviste per gazeten Expres ne Kosove, meta tha se arrestimi i Kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj komplikon raportet Kosove- Serbi dhe bisedimet mes dy vendeve. Meta u shpreh se Shqipëria dhe institucionet e Shqipërisë kanë qenë dhe do të jenë gjithnjë në mbështetje të institucioneve të Kosovës.Ne kete interviste kreu i parlamentit shqiptar flet dhe per situaten politike ne Maqedoni. Sipas tij, bashkimi i partive shqiptare në Maqedoni do të ndikojë në demokratizimin e këtij shteti. 
Live Stream
Moti
Sot

18° / 8°
Sondazh
Partitë opozitare kërkojnë përmes protestës qytetare krijimin e një qeverie teknike që do të mundësojë zgjedhje të lira e demokratike në vend. A mendoni se do të realizohet një kërkesë e tillë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-2,44
126.86
EUR / LEK
1,89
136.34
GBP / LEK
-1,12
158.46
CHF / LEK
1,55
127.33
JPY / LEK
2,07
112.14
Partnerë