Flash: Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon autorizimin për arrestimin e Saimir Tahirit
Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon autorizim për arrestimin e Tahirit, pas akuzave se është i implikuar në trafik droge
Politikë
Përballja e radhës Rama – Vuçiç
Liderët do të jenë të ftuar në emisionin online “Okruzenje”
07 gusht 2015 17:45
Kryeministri shqiptar Edi Rama do te kete nje perballje te radhes me homologun e tij serb Aleksander Vuçiç ne nje emision televiziv online. Dy shefat e qeverive do te debatojne ne emisionin “Okruzenje” nje produksion ballkanik. Lajmin e konfirmon vete produksioni i emisionit ne faqen zyrtare ne internet. Emisioni “Okruzenje” do te regjistrohet ne Vjene, gjate samitit qe synon zhvillimin e projekteve per Ballkanin, samit qe vjen me iniciative te kancelares gjermane Merkel. Rama dhe Vuçiç do te jene mysafire te dy drejtuesve te emisionit Nenad Sebek aktivist i njohur per te drejta e demokraci ne Ballkan dhe Zvezdana Kovaç gazetare e njohur nga Mali i Zi. Nuk eshte bere e ditur tema e emisionit, por kuptohet qe dy kryeministrat do te kene mundesi te shpalosin pikepamjet e tyre rrethe samitit te Vjenes dhe marredheniet mes dy vendeve qe kane njohur nje ndryshim rrenjesor pas vizitave te ndersjellta te Rames e Vuçiç ne Tirane dhe Beograd.
“Okruzenje” eshte emisioni i pare ku Rama dhe Vucic do te kene mundesine te debatojne me njeri-tjetrin, duke iu pergjigjur paralelisht edhe kuriozitetit te audiences. Ky emision online, eshte nje program online i pavarur rajonal dhe promovon iniciativat e Keshillit te Bashkepunimit rajonal.
Live Stream
Moti
Sot

26° / 14°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
1,37
113.1
EUR / LEK
-0,33
133.5
GBP / LEK
-0,47
151
CHF / LEK
0,90
116.3
JPY / LEK
-98,82
1.01
Partnerë