Flash: Pas publikimit të videos në emisionin “Stop”, policia e Shkodrës ka ndaluar 8 persona
Denoncimi në “Stop” me pije të falsifikuara, u ndaluan inspektorwt e AKU Hilmi Erkoçaj, Abdyl Bajraktari, Elvis Rraboshta, Adnan Gradeci, Edmond Fortuzi
Politikë
Mblidhet qeveria, emërohen zv/ministrat dhe Prefektët
Avenir Peka lirohet nga detyra e drejtorit të AKKP-së
04 tetor 2013 22:11
Në mbledhjen e sotme të qeverisë janë miartuar emrat e zv/ministrave të kabinetit qeveritar si edhe janë emëruar edhe prefektët e 12 qarqeve të vendit. Gjatë mbledhjes së sotme është emëruar edhe kryetari i Komisionit të Prokurimit Publik të z. Denar Biba, i cili zëvendëson në këtë detyrë Lealba Pelinkun.
Avenir Peka ndërkaq është liruar nga detyra e drejtorit të përgjithshëm të Agjensisë së Kthimit dhe Kompensimit të Pronave.

ZV/MINISTRAT
Znj. Elona Gjebrea, zëvendësministër i Punëve të Brendshme
Z. Ilirjan Mustafaraj, zëvendësministër i Punëve të Brendshme

Znj. Nora Malaj, zëvendësministër i Arsimit dhe Sportit
Z. Arbjan Mazniku, zëvendësministër i Arsimit dhe sportit

Znj. Milva Ekonomi, zëvendësministër e Shëndetësisë
Z. Klodian Rjepaj, zëvendësministër i Shëndetësisë

Z. Dorjan Duçka, zëvendësministër i Energjisë dhe Industrisë
Z.Ilir Bejtja, zëvendësministër i Energjisë dhe Industrisë

Znj. Bardhylka Kospiri, zëvendësministër i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë
Znj. Gentiana Sula, zëvendësministër i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë

Z. Jani Babi, zëvendësministër i Bujqësisë, Zhvillimit Rual dhe Administrimit të Ujërave
Z. Alban Rusi, zëvendësministër i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave

Z. Ylli Manjani, zëvendësministër i Transporti dhe Infrastrukturës
Z. Dritan Hila, zëvendësministër i Mbrojtjes

Z. Sokol Dervishaj, zëvendësministër i Punëve të Jashtme
Z. Alqi Puli, zëvendësministër i Punëve të Jashtme

Znj. Brunilda Paskali, zëvendësministër i Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes

Z. Majlind Lazimi, zëvendësministër i Integrimit Evropian
Z. Gentian Elezi, zëvendësministër i Integrimit Evropian

Z. Zef Çuni, zëvendësministër i Kulturës

Z. Gjon Radovani, zëvendësministër i Zhvillimit Urban dhe Turizmit

Znj. Oljana Prifti, zëvendësministër i Mjedisit
Znj. Diana Bejko, zëvendësministër i Mjedisit


Lirimi dhe emërimi në detyrë i Prefektëve

Znj. Aljona Mansaku, Prefekt i Qarkut të Tiranës lirohet nga kjo detyrë dhe emërohet z.Sadi Vorpsi, Prefekt i Qarkut të Tiranës

Z. Genc Juka, Prefekt i Qarkut Durrës lirohet nga kjo detyrë dhe emërohet z. Rolant Xhelilaj, Prefekt i Qarkut Durrës

Z. Shkëlqim Murati, Prefekt i Qarkut Të Fierit, lirohet nga kjo detyrë dhe emërohet z.Xhevit Bushaj, Prefekt i Qarkut Fier

Z. Elez Maçi, Prefekt i Qarkut Kukës, lirohet nga kjo detyrë dhe emërohet z. Ram Hoxhaj, Prefekt i Qarkut Kukës

Z. Shefqet Deliallisi, Prefekt i Qarkut Elbasan, lirohet nga kjo detyrë dhe emërohet z. Arben Kamami, Prefekt i Qarkut Elbasan

Z. Andrea Mano, Prefekt i Qarkut Korçë lirohet nga kjo detyrë dhe emërohet z. Ardit Konomi, Prefekt i Qarkut Korçë

Z. Bujar Hoxhaj, Prefekt i Qarkut Berat lirohet nga kjo detyrë dhe emërohet z. Selfo Kapllani Prefekt i Qarkut Berat

Z. Gëzim Sharku, Prefekt i Qarkut Dibër lirohet nga kjo detyrë dhe emërohet z. Melaim Damzi, Prefekt i Qarkut Dibër

Znj. Mimoza Ccomo, Prefekt i Qarkut Gjirokastër lirohet nga kjo detyrë dhe emërohet znj. Zamira Rami, Prefekt i Qarkut Gjirokastër

Znj. Voltana Ademi, Prefekt i Qarkut Shkodër lirohet nga kjo detyrë dhe emërohet z. Paulin Radovani, Prefekt i Qarkut Shkodër
Live Stream
Moti
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,30
112.09
EUR / LEK
-0,74
132.24
GBP / LEK
-2,29
146.22
CHF / LEK
-1,73
115.13
JPY / LEK
-1,44
101.13
Partnerë