Flash: Krim në familje në Shkodër, xhaxhai vrau me thikë nipin e tij
Shkodër, sipas policisë viktima është Mirsad Kuçi 33 vjeç, ndërsa autor i krimit është xhaxhai i tij Bujar Kuçi 62 vjeç
Politikë
Rama: Berisha të pranojë humbjen. Në zgjedhje fitoi Shqipëria
Kryesocialisti në një konferencë me sekretarin e Internacionales Socialist, Ayala
25 qershor 2013 13:25
Në një konferencë të përbashkët me sekretarin e Përgjithshëm i Internacionales Socialiste Luis Ayala, kryetari i partisë Socialiste Edi Rama i ka bërë sërish thirrje kreut të Partisë Demokratike Sali Berisha për të pranuar humbjen dhe të bashkohet me fitoren e Shqipërisë. “Kundërshtari të pranojë humbjen e të bashkohet me fitoren e madhe të Shqipërisë. Pala e humbur të vijojë të bëjë detyrën në mënyrë që Shqipëria të fillojë detyrën. Ky është triumfi i sovranit që ndau Shqipërinë nga zgjedhjet e manipuluara. Nga këto zgjedhje ka fituar Shqipëria”- u shpreh kryesocialisti.
Nga ana e tij sekretari i Përgjithshëm i Internacionales Socialiste Luis Ayala përgëzoi popullin shqiptar për mënyrën sesi janë kryer këto zgjedhje dhe theksoi se bashkimi i forcave progresive të së majtës solli ndryshim pozitiv për vendin.

“Bashkimi i forcave progresive të së majtës sjell një ndryshim pozitiv për vendin. Autoritetet të dalin dhe të njohin rezultatet e prodhuara nga këto zgjedhje të lira e të ndershme”- deklaori Ayala.
Live Stream
Moti
Sot

24° / 15°
Nesër

25° / 16°
Pasnesër

27° / 17°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,30
112.09
EUR / LEK
-0,74
132.24
GBP / LEK
-2,29
146.22
CHF / LEK
-1,73
115.13
JPY / LEK
-1,44
101.13
Partnerë