Flash: Mbyllen pa marrëveshje negociatat mes palëve politike dhe dy europarlamentarëve
Basha: Rama refuzon qeverinë teknike. Kryeministri: Të hapur për dialog pa kushte, por pa Vetingun nuk ka asnjë kompromis
Kulturë
Rishfaqet problemi i zhvendosjes së çadrës së Cirkut Kombëtar
Artistët protestojnë
20 prill 2017 15:00
Përmbarimi nuk mundi të ekzekutojë sot një vendim të gjyqësorit për largimin e çadrës së Cirkut Kombëtar, për t’i kaluar truallin pronarit. Artistët e Cirkut kërkojnë nga Ministria e Kulturës dhe institucione të tjera përgjegjëse një vend të përshtatshëm për vazhdimin e aktivitetit të këtij institucioni.
Live Stream
Moti
Sot

22° / 12°
Sondazh
Partitë opozitare kërkojnë përmes protestës qytetare krijimin e një qeverie teknike që do të mundësojë zgjedhje të lira e demokratike në vend. A mendoni se do të realizohet një kërkesë e tillë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-0,86
126
EUR / LEK
-1,41
134.93
GBP / LEK
2,72
161.18
CHF / LEK
-1,14
126.19
JPY / LEK
3,33
115.47
Partnerë