Flash: Krim në familje në Shkodër, xhaxhai vrau me thikë nipin e tij
Shkodër, sipas policisë viktima është Mirsad Kuçi 33 vjeç, ndërsa autor i krimit është xhaxhai i tij Bujar Kuçi 62 vjeç
Kulturë
Premiera “Per Gynti nga Kosova” e Jeton Nezirajt
Përzierje kaotike e stampave kulturore
27 maj 2014 10:57
“Per Gynti nga Kosova” e jeton Nezirajt e shfaqur premierë në Tiranë, është një tregim konfuz për emigrimin ilegal. Drama që sapo ka nisur turin në Ballkan është një prodhim midis Kosovës, Suedisë dhe Gjermanisë me pak kontribut serb.

Live Stream
Moti
Sot

24° / 15°
Nesër

25° / 16°
Pasnesër

27° / 17°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,30
112.09
EUR / LEK
-0,74
132.24
GBP / LEK
-2,29
146.22
CHF / LEK
-1,73
115.13
JPY / LEK
-1,44
101.13
Partnerë