Flash: Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon autorizimin për arrestimin e Saimir Tahirit
Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon autorizim për arrestimin e Tahirit, pas akuzave se është i implikuar në trafik droge
Bota
Hapet rruga nga Vlora në Orikum
Xhenierët: Situata është e parrezikeshme
12 gusht 2017 15:29
Dy orë pasi policia bllokoi rrugën Orikum - Vlorë për shkak të gurëve që ranë nga mali, u vendos për hapjen e saj dhe lëvizjen lirshëm të mjeteve. Ishin forcat xheniere ato që vlerësuan situatën të parrezikshme. Megjithatë një postobllok i policisë vazhon të qëndrojë pranë vendit ku pati rënie të gurëve që u shkëputen nga mali në zonën e Ujit të Ftohtë në Kalanë e Vlorës. Për fat nuk pati viktima në njerëz vetëm një makinë e parkuar u dëmtua. Në këtë moment policia vendosi bllokimin e lëvizjeve të mjeteve, por që më pas u pa e arsyeshme që ajo të hapej normalisht.
Live Stream
Moti
Sot

26° / 14°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
1,37
113.1
EUR / LEK
-0,33
133.5
GBP / LEK
-0,47
151
CHF / LEK
0,90
116.3
JPY / LEK
-98,82
1.01
Partnerë