Flash: Krim në familje në Shkodër, xhaxhai vrau me thikë nipin e tij
Shkodër, sipas policisë viktima është Mirsad Kuçi 33 vjeç, ndërsa autor i krimit është xhaxhai i tij Bujar Kuçi 62 vjeç
Bota
Qyteti fantazëm i Mosul
Kuvajti premton ndihma për rindërtimin e tij
17 korrik 2017 14:52
Kuvajti ka premtuar se do të ndihmojënë rindërtimin e qytetit të Mosulit, i cili tashmë mund të konsiderohet si një qytet fantazëm pas nëntë muajsh nën kontrollin e militantëve të ISIS. 

Rindërtimi i Mosulit duhet bërë sa më shpejt, ndryshe në gërmadhat e qytetit mund të rikthehen sërish terroristët e Isis të cilët u dëbuan një javë më parë, pas nëntë muajsh luftime. Por duhen fonde, të cilat qeveria irakiane nuk i ka, sepse cmimi i naftës vijon të ulet dhe shpenzimet e luftës kundër Isis, peshojnë. 
Kuvajti është vendi i parë që ka ofruar nduhmë, duke harruar faktet e 1990-ës kur Iraku pushtoi Kuvajtin me pretesktin e luftës së Gjirit. Tashmë të dyja vendet kanë një armik të përbashkët: Isis
Paqja gjithësei duket dhe në gërmadhat e qytetit, ku në zonat perëndimore ka mbetur vetëm pluhuri i një qyteti që dikur ishte i lavdishëm si antikja Niniv, që citohet dhe në Bibël. Mungojnë uji, energjia elektrike, spitalet dhe urat që janë dëmtuar. Civilët, të arratisur në masë kanë frikë të rikthehen për të parë atë që ka mbetur nga banesat e tyre. 
Live Stream
Moti
Sot

24° / 15°
Nesër

25° / 16°
Pasnesër

27° / 17°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,30
112.09
EUR / LEK
-0,74
132.24
GBP / LEK
-2,29
146.22
CHF / LEK
-1,73
115.13
JPY / LEK
-1,44
101.13
Partnerë