Flash: Policia sekuestroi rreth 1 ton kanabis sativa në orët e para të mëngjesit
Policia bllokoi një Velierë midis plazhit të Levanit dhe Darëzezës, në bord u kapën një shqiptar dhe një italian
Bota
Deti i trazuar nxjerr në breg një sasi të madhe droge në Abruzzo
Dyshohet të jetë nisur nga Shqipëria
17 korrik 2017 13:08
Policia italiane ka nisur hetimet për të zbuluar vendin nga janë nisur pakot e mëdha me marijuanë, të cilat deti i trazuar i ka nxjerrë në breg, në Abruzo. Për momentin hetuesit italianë janë përqendruar tek dyshimi, që droga të jetë nisur nga Shqipëria. 
Sasia e sekuestruar është më shumë se 100 kilogramë, por nuk përjashtohet mundësia që të ketë dhe pako të tjera në det. 
Sipas vlerësimeve të para vlera e drogës mendohet të jetë më shumë se 350 mijë euro. 
Live Stream
Moti
Sot

25° / 14°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,30
112.09
EUR / LEK
-0,74
132.24
GBP / LEK
-2,29
146.22
CHF / LEK
-1,73
115.13
JPY / LEK
-1,44
101.13
Partnerë