Flash: Mbyllen pa marrëveshje negociatat mes palëve politike dhe dy europarlamentarëve
Basha: Rama refuzon qeverinë teknike. Kryeministri: Të hapur për dialog pa kushte, por pa Vetingun nuk ka asnjë kompromis
Bota
Autori i dyshuar Karim Cheurfi ishte ndaluar në 23 shkurt
Por ishte liruar pavarësisht precedentëve
21 prill 2017 12:45
Karim Cheurfi, autori i dyshuar i atentatit ne Champs Elizé, ishte arrestuar ne shkurt te ketij viti pasi kishte kercenuar policine, por me pas ishte liruar per mungese provash. Kjo eshte bere e ditur nga dy funksionare franceze  per agjensine e lajmeve Asociated Press. I skeduar, i radikalizuar, me precedente te rende penale prej 15 vjetesh, Karim Cheurfi ishte denuar per tentative vrasje te nje agjenti dhe per sulmin ndaj nje gardiani burgu. Sipas mediave franceze, ndalimi i 39 vjecarit ne 23 shkurt te ketij viti ishte bere mbi bazen e informacioneve se ai kishte shkelur arrestin e shtepise dhe urdherin e gjykates per te qendruar nen kontroll psikiatrik pas nje ndalimi te meparshem. Gjykatesi gjithsesi vendosi qe Karim te mos kthehej ne burg, duke I dhene keshtu mundesine te kryente sulmin me arme ne qender te Parisit. Sipas Le Parisien, ne banesen e nenes se 39 vjecarit Karim Cheurfi jane gjetur prova qe tregojne dukshem per radikalizimin e tij.

Live Stream
Moti
Sot

22° / 12°
Sondazh
Partitë opozitare kërkojnë përmes protestës qytetare krijimin e një qeverie teknike që do të mundësojë zgjedhje të lira e demokratike në vend. A mendoni se do të realizohet një kërkesë e tillë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-0,86
126
EUR / LEK
-1,41
134.93
GBP / LEK
2,72
161.18
CHF / LEK
-1,14
126.19
JPY / LEK
3,33
115.47
Partnerë