Flash: Mbyllen pa marrëveshje negociatat mes palëve politike dhe dy europarlamentarëve
Basha: Rama refuzon qeverinë teknike. Kryeministri: Të hapur për dialog pa kushte, por pa Vetingun nuk ka asnjë kompromis
Bota
CNN: Përshkallëzohen tensionet me Korenë e Veriut
Kina bën gati avionët bombardues
21 prill 2017 12:40
Kina ka rritur nivelin e alarmit duke vene ne gatishmeri avionet bombardues, pasi mediat e qeverisë së Koresë së veriut kërcënuan SHBA me një sulm shumë të fuqishëm. Lajmi është konfirmuar nga CNN, që citon drejtues të lartë amerikanë, që kanë zgjedhur të qëndrojnë anonimë. Në konferencën e përbashkët për shtyp me kryeministrin italian Paolo Xhentiloni, presidenti amerikan Donald Trump u shpreh optimist për përpjekjet e homologut të tij kinez Xi Jinping, duke shtuar se orët e fundit ishin vënë re lëvizje jo të zakonshme.Live Stream
Moti
Sot

22° / 12°
Sondazh
Partitë opozitare kërkojnë përmes protestës qytetare krijimin e një qeverie teknike që do të mundësojë zgjedhje të lira e demokratike në vend. A mendoni se do të realizohet një kërkesë e tillë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-0,86
126
EUR / LEK
-1,41
134.93
GBP / LEK
2,72
161.18
CHF / LEK
-1,14
126.19
JPY / LEK
3,33
115.47
Partnerë