Flash: Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon autorizimin për arrestimin e Saimir Tahirit
Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon autorizim për arrestimin e Tahirit, pas akuzave se është i implikuar në trafik droge
Aktualitet
Lirimi i të arrestuarit për 5 tonë hashash
KLD nis verifikimin e vendimit të Vlorës
12 tetor 2017 16:07
Vendimi i Gjykatës së Vlorës për lirimin nga qelitë e paraburgimit të një të arrestuari për 5 tonë hashash në fshatin Llakatund të këtij rrethi do të kalojë në filtrat e Këshillit të Lartë të Drejtësisë. Përmes një njoftimi zyrtar KLD bëri të ditur nisjen e verifikimit të vendimit në fjalë, i shpallur nga gjyqtari Arqile Basho. Sipas KLD-së, pas publikimit të rastit në media, Inspektorati i ka kërkuar Gjykatës së Vlorës të paraqesë gjitha vendimet dhe procesverbalet mbi procesin gjyqesor të zhvilluar ndaj të dyshuarit Rakip Karaj. 
Vendimi ndaj Karajt u shpall në 6 tetor të këtij viti. Gjykata zëvendësoi masën e sigurisë “arrest në burg” me atë të “detyrimit për paraqitje”.
Live Stream
Moti
Sot

26° / 14°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
1,37
113.1
EUR / LEK
-0,33
133.5
GBP / LEK
-0,47
151
CHF / LEK
0,90
116.3
JPY / LEK
-98,82
1.01
Partnerë