Flash: Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon autorizimin për arrestimin e Saimir Tahirit
Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon autorizim për arrestimin e Tahirit, pas akuzave se është i implikuar në trafik droge
Aktualitet
Krim në familje në Tiranë
Nipi plagos me thikë gjyshin dhe gjyshen. Vihet në pranga
12 tetor 2017 15:56
Një krim i rëndë brenda familjes është regjistruar pak pas mesditës së sotme në periferi te kryeqytetit. Nipi 19 vjecar ka qëlluar me thikë dy gjyshërit e tij. Ngjarja ka ndodhur rreth prës 13.00 në rrugën “Muhamet Deliu”, në zonën e Kinostudios. Në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet e policisë dhe ambulanca, ku nga verifikimet paraprake rezulton se nipi 19 vjeçar, ka plagosur me thikë gjyshin dhe gjyshen, përkatësisht 70 dhe 80 vjeç, të cilët janë transportuar në spital për ndihmë mjekësore. Autori është ndaluar dhe është shoqëruar në ambientet e policisë për veprime të mëtejshme.
Live Stream
Moti
Sot

26° / 14°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
1,37
113.1
EUR / LEK
-0,33
133.5
GBP / LEK
-0,47
151
CHF / LEK
0,90
116.3
JPY / LEK
-98,82
1.01
Partnerë