Flash: Krim në familje në Shkodër, xhaxhai vrau me thikë nipin e tij
Shkodër, sipas policisë viktima është Mirsad Kuçi 33 vjeç, ndërsa autor i krimit është xhaxhai i tij Bujar Kuçi 62 vjeç
Aktualitet
Prodhonin mina me telekomandë për ti shitur në Tiranë
Arrestohen Jurgen Muho dhe Eraldo Kataroshi
13 shtator 2017 17:36
Efektivët e komisariat nr 6 në Tiranë arrestojnë dy të rinjtë të cilët prodhonin mina me celualar.

Janë në rrugën e Elbasanit në Tiranë, ku Jurgen Muhos, ky qe shihni ne kete foto dhe Eraldo Kataroshit policia i kërkon të ndalojnë.  Kjo e fundit kishte informacion se dy të rinjtë do të shisnin minat e prodhuara prej tyre.
Në bagazhin e makinës, ndodheshin çanta kartoni ku brenda tyre ishin vendosur minat me celular.
 24 vjeçari Jurgen Muho dhe 19 vjeçari Eraldo Kataroshi i prodhonin minat në Vlorë ndërsa i shisnin në Tiranë dhe Elbasan. Një minë të tillë ata e shisnin 3 mijë euro. Minat ishin të pajisura me aparat të markës celular "Nokia" dhe do të shpërtheheshin ne distancë dhe të pajisura me manjet.
Ata nuk janë të vetëm në këtë veprimtari kriminale. Policia dyshon se kemi të bëjmë me një grup të strukturuar kriminal dhe ka persona të tjerë të përfshirë. Hetimet po vijojnë për arrestimin e tyre po edhe për të idnetifikuar blerësit e minave. Të arrestuarit në operacionin e së martës nuk kanë pranuar të flasin gjatë kohës që u morën në pyetje për porositësit e minave me telekomandë.
Elard Kataroshit ka qenë I dënuar më parë për vjedhje dhe moskallëzim të krimit si edhe arratisje nga burgu.
Live Stream
Moti
Sot

24° / 15°
Nesër

25° / 16°
Pasnesër

27° / 17°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,30
112.09
EUR / LEK
-0,74
132.24
GBP / LEK
-2,29
146.22
CHF / LEK
-1,73
115.13
JPY / LEK
-1,44
101.13
Partnerë