Flash: Krim në familje në Shkodër, xhaxhai vrau me thikë nipin e tij
Shkodër, sipas policisë viktima është Mirsad Kuçi 33 vjeç, ndërsa autor i krimit është xhaxhai i tij Bujar Kuçi 62 vjeç
Aktualitet
Mbyllet raundi i parë i regjistrimeve në universitete
Koni: “Në UT, vetëm 900 vende të lira”
13 shtator 2017 16:24
Të premten nis faza e dytë e aplikimeve për në universitete. Të gjithë ata studentë që ende nuk iu ka dalë e drejta e studimit apo të pakënaqurit me degën e fituar kanë një shans të dytë. Në Universitetin e Tiranës kanë mbetur 900 vende të lira. 

Universiteti i Tiranës ka plotesuar 85% të kuotave për studentë që në raundin e parë të regjistrimeve. 
Rektori Mynir Koni tregon se kanë mbetur 900 vende të lira ndërsa theksin e vë tek cilësia e studenteve te rinj.
Studentët e dyzuar për degën e studimit ku janë regjistruar kanë mundësi të çregjistrohen për të vijuar aplikimet për një tjetër program në raundin e dytë. 
Raundi i dytë i aplikimeve për në universitete nis me 15 shtator dhe sërish do të kalojë në disa nënfaza ku studentët kanë një ditë kohë për tu regjistruar.
Live Stream
Moti
Sot

24° / 15°
Nesër

25° / 16°
Pasnesër

27° / 17°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,30
112.09
EUR / LEK
-0,74
132.24
GBP / LEK
-2,29
146.22
CHF / LEK
-1,73
115.13
JPY / LEK
-1,44
101.13
Partnerë