Flash: Krim në familje në Shkodër, xhaxhai vrau me thikë nipin e tij
Shkodër, sipas policisë viktima është Mirsad Kuçi 33 vjeç, ndërsa autor i krimit është xhaxhai i tij Bujar Kuçi 62 vjeç
Aktualitet
Fier, 150 gjimnazistë kanë mbetur pa mësim
Nuk ka ndenjëse dhe banka
13 shtator 2017 13:00
Në Fier 150 gjimnazistë nuk janë ulur në bankat e shkollës. Kjo për shkak se godina është e pajisur me banka dhe karrige.
Si mysafirë të paftuar duken nxënësit e gjimnazit “Perikli Ikonomi” në Fier ditën e tretë të shkollës. 
Godina është bërë si e re pas restaurimit por nuk është gati të presë të gjithë nxënësit. Këta të fundit vendosën të kërkojnë llogari për bankat dhe ndenjëset që mungojnë nëpër klasa. 
150 nxënës të gjimnazit perikli ikonomi në fier nuk kanë ku të ulen për të zhvilluar mësimin. Përjashtim bëjnë nxënësit e një klase që i kanë shndërruar bankat në ndëenjëse. Një veprim i pahijshëm që bëhet në emër të edukimit.
Mësuesit gjithashtu i kanë zyrat të boshatisura. Shkaku mbetet i paqartë por mendohet se bankat dhe karriget janë zhvendosur gjatë restaurimit të godinës disa muaj më parë dhe nuk dihet ku përfunduan. Nga 800 nxënës që ka gjimnazi 150 prej tyre i kanë klasat pa ndenjëse.
Drejtoria arsimore sqaroi se llasat do të kompletohen brenda pak ditësh por deri sa të zgjidhet  situata askush nuk i detyron dot këta nxënës të shkojnë në mësim.
Live Stream
Moti
Sot

24° / 15°
Nesër

25° / 16°
Pasnesër

27° / 17°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,30
112.09
EUR / LEK
-0,74
132.24
GBP / LEK
-2,29
146.22
CHF / LEK
-1,73
115.13
JPY / LEK
-1,44
101.13
Partnerë