Flash: Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon autorizimin për arrestimin e Saimir Tahirit
Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon autorizim për arrestimin e Tahirit, pas akuzave se është i implikuar në trafik droge
Aktualitet
Deputeti i Rakipi aksidenton për vdekje një këmbësor në autostradë
Vetëdorëzohet në polici
12 gusht 2017 14:53
Një 53 vjeçar humbi jetën pasi u përplas nga një makinë pranë zonës së njohur si kthesa e Kamzës në Tiranë. Policia njoftoi se 53 vjeçari sapo kishte zbritur nga një furgon kur i preu rrugën befasisht makinës që drejtohej nga deputeti i PDIU Aqif Rakipi. Pas aksidentit deputeti Rakipi ershte vetëdorëzuar në Komisariatin nr.2 të Tiranës me gjithë makinën e tij të dëmtuar nga përplasja në pjesën e përparme ku ka deklaruar qartë se kishte përplasur një person në autostradë dhe po dorëzohej. Nga ana tjetër, Policia që ka nisur hetimin deklaroi se Rakipi nuk rezultonte të kishte pirë alkol. Ndersa, grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave dhe shkaqeve që shkaktuan aksidentin rrugor me pasojë vdekjen e kembesorit.
Live Stream
Moti
Sot

26° / 14°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
1,37
113.1
EUR / LEK
-0,33
133.5
GBP / LEK
-0,47
151
CHF / LEK
0,90
116.3
JPY / LEK
-98,82
1.01
Partnerë