Flash: Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon autorizimin për arrestimin e Saimir Tahirit
Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon autorizim për arrestimin e Tahirit, pas akuzave se është i implikuar në trafik droge
Aktualitet
Meteoalb: Marrin fund temperaturat përvëluese
“Luciferi” largohet në fundjavë
11 gusht 2017 15:13
Luciferi pritet te marre fund kete fundjave. Sinoptikanet e Meteoalb parashikojne se deri ne fund te gushtit do te vazhdoje te kete temperatura tipike te ketij muaji, jo me shume se 36 grade.

E shtuna dhe e diela do të sjellë rënie drastike të temperaturave. Kjo ndodh pas largimit të valës të së nxehtit me emrin lucifer
10 ditëshi i dytë i gushtit parashikohet të jete në vlera maksimale 34 apo 35 gradë celcius.
Edhe 10 ditëshi i fundit i gushtit do të luhatet në këto vlera sipas sinoptikanëve, nga 33 deri në 36 gradë celcius. Reshjet do të jenë të pranishme këtë fundjavë por në sasira shumë të pakta. Pjesa tjetër e gushtit do të jetë kryesisht e thatë. Rreziku nga përmbyetjet në vjeshtë është ende një kohë e largët për tu parashikuar saktë nga sinoptikanët.
Vjeshta nuk mund të parashikohet ende, por për këtë muaj një gjë është e sigurtë sipas sinoptikanëve, që vapa do të ikë bashkë me gushtin. 
Live Stream
Moti
Sot

26° / 14°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
1,37
113.1
EUR / LEK
-0,33
133.5
GBP / LEK
-0,47
151
CHF / LEK
0,90
116.3
JPY / LEK
-98,82
1.01
Partnerë