Flash: Krim në familje në Shkodër, xhaxhai vrau me thikë nipin e tij
Shkodër, sipas policisë viktima është Mirsad Kuçi 33 vjeç, ndërsa autor i krimit është xhaxhai i tij Bujar Kuçi 62 vjeç
Aktualitet
Trafikimi i 1.3 tonëve drogë nga Kavaja
Gjykata e Krimeve të Rënda lë në burg pa afat të arrestuarit
17 korrik 2017 17:19
Gjykata e Krimeve të Rënda la sot në burg pa afat 5 të arrestuarit për trafikimin e 1.3 ton kanabis të kapur të premten në Kavajë. Ndërsa 5 të arrestuarit nuk pranuan akuzat, prokuroria tha se disponon përgjime ambientale që i lidhin të arrestuarit me këtë rast trafikimi. Ndërkohë një emër i gjashtë, i dyshuar si organizator, ka dalë në sallën e gjyqit. 
5 të arrestuarit për 1,3 ton kanabis të kapura të premten në Kavajë do të qëndrojnë në burg deri në përfundim të hetimeve. Gjykata e Krimeve të Rënda me kërkesë të prokurorisë ka caktuar masën e sigurisë arrest me burg për Joni Sadikajn, Roland Hysenbelliun, Kejvi Hajdarin, Arvis Muçajn dhe Aristotel Kasajn. Por dëshmitë e të ndaluarve në sallën e gjyqit duket se kanë zbuluar një nga drejteusit e këtij rrjeti. Mjeti në të cilin u gjet 300 kilogramë kanabis është në pronesi të Aritotel Kasajt i cili ia kishte shitur Arvis Muçajt, por pa kryer proceduren e kalimit të poonësisë. Ndërsa Muçaj të njëtin mjet ia kishte shitur shtetasit E. Sina nga Vlora. Ky person është shpallur në kërkim nga prokuroria dhe dyshohet se është organizatori i trafikut. Sipas hetimeve ai ka siguruar lëndën narkotike,kryesisht në Vlorë dhe Tepelenë, makinat për trasportin deri në Plazhin e Gjeneralit dhe gomonen për ta trafikuar drejt italisë. E. Sina i shpallur në kërkim ka lidhje familjare me Joni Sadikaj . 18-vjecari në sallën e gjyqit mohoi të ketë lidhje me këtë histori. Sipas tij ai së bashku me miqtë e tij Kejvi Hajdari dhe Roland Hysenbelliu pasi hëngrën drekë në një restorant në Synej të Kavajës humbën rrugë për tu kthyer në Tiranë. Ai vazhdoi në dëshminë e tij se kur po ktheheshin nga Plazhi i Gjenaralit kanë hasur një patrullë policie të cilën e kanë pyetur per rrugën që duhet të ndiqnin për në Tiranë. Por efektivet e policisë i kanë kërkuar që të vijnë me ta në komisaritin e Kavajës ku edhe kanë firmosur disa  dokumeta. Por të kundërtën pretendon prokuroria e cila sqaroi se ka përgjime ambientale të kryera në komisariatin e Kavajës ku tre të arrestuarit Kejvi Hajdari dhe Roland Hysenbelliu flasin me njëri-tjetrin për sasinë e drogës dhe atë çfarë duhet të thonë.
Live Stream
Moti
Sot

24° / 15°
Nesër

25° / 16°
Pasnesër

27° / 17°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,30
112.09
EUR / LEK
-0,74
132.24
GBP / LEK
-2,29
146.22
CHF / LEK
-1,73
115.13
JPY / LEK
-1,44
101.13
Partnerë