Flash: Liga e Europës, Skënderbeu u kualifikua në turin e tretë
Liga e Europës, Skënderbeu mundi me rezultatin 2-0 skuadrën e Kairat Almaty. Golat u shënuan nga Sabien Lilaj 50’ dhe Sebino Plaku 83’
Aktualitet
Vatra e zjarrit në Torovicë të Lezhës, digjet një banesë
Rrezikohen dy të tjera
17 korrik 2017 16:21
Del nga kontrolli vatra e zjarrit në Torovicë. Korespondenti ynë në Lezhë, Gjergj Figuri, raporton se një banesë është djegur ndërsa   rrezikohen edhe dy të tjera. Ndërhyrja e zjarrëfikseve është e pamundur nga mungesa e rrugës. Së bashku me banorët forcat zjarrëfikse po punojnë me mjete rrethanore. Në vendngjarje ndodhen edhe forca të ushtrisë dhe të shërbimit pyjor. Ndryshimi i vazhdueshëm i erës dhe terreni i vështirë e rëndojnë situatën ne Torovicë. Në Lezhë një tjetër vatër zjarri është aktive në Malin e Manatisë por, aktualisht është nën kontroll. 
Live Stream
Moti
Sot

36° / 23°
Nesër

37° / 23°
Pasnesër

37° / 22°
Sondazh
Kush mendoni se do ta fitojë garën për kryetar të Partisë Demokratike?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,50
113.9
EUR / LEK
0,60
132.6
GBP / LEK
-1,60
148.2
CHF / LEK
0,70
119.9
JPY / LEK
101,10
102.04
Partnerë