Flash: Krim në familje në Shkodër, xhaxhai vrau me thikë nipin e tij
Shkodër, sipas policisë viktima është Mirsad Kuçi 33 vjeç, ndërsa autor i krimit është xhaxhai i tij Bujar Kuçi 62 vjeç
Aktualitet
Vatra e zjarrit në Torovicë të Lezhës, digjet një banesë
Rrezikohen dy të tjera
17 korrik 2017 16:21
Del nga kontrolli vatra e zjarrit në Torovicë. Korespondenti ynë në Lezhë, Gjergj Figuri, raporton se një banesë është djegur ndërsa   rrezikohen edhe dy të tjera. Ndërhyrja e zjarrëfikseve është e pamundur nga mungesa e rrugës. Së bashku me banorët forcat zjarrëfikse po punojnë me mjete rrethanore. Në vendngjarje ndodhen edhe forca të ushtrisë dhe të shërbimit pyjor. Ndryshimi i vazhdueshëm i erës dhe terreni i vështirë e rëndojnë situatën ne Torovicë. Në Lezhë një tjetër vatër zjarri është aktive në Malin e Manatisë por, aktualisht është nën kontroll. 
Live Stream
Moti
Sot

24° / 15°
Nesër

25° / 16°
Pasnesër

27° / 17°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,30
112.09
EUR / LEK
-0,74
132.24
GBP / LEK
-2,29
146.22
CHF / LEK
-1,73
115.13
JPY / LEK
-1,44
101.13
Partnerë