Flash: Krim në familje në Shkodër, xhaxhai vrau me thikë nipin e tij
Shkodër, sipas policisë viktima është Mirsad Kuçi 33 vjeç, ndërsa autor i krimit është xhaxhai i tij Bujar Kuçi 62 vjeç
Aktualitet
Mali i Manatisë dhe Mali i Kakariqit në flakë
Digjen disa ha me pisha dhe shkurre
17 korrik 2017 15:29
Në 24 orët e fundit dy vatra të mëdha zjarri përfshinë malin e Manatisë dhe Malin e Kakariqit. Mëgjithëse era favorizoi flakët, zjarrëfikset dhe forcat e ndërhyrjes së shpejtë arriten të vënë nën kontroll zjarret masive. 

Një vatër zjarri u shfaq në Malin e Manatisë në Lezhë. Flakët u përhapën me shpejtësi nga era e fortë duke vënë në rrezik edhe disa banesa. Zjarrfikës nga Lezha, Laçi si edhe ato të portit të Shëngjinit u vunë në lëvizje.
Në ndihmë shkuan edhe shërbimi pyjor si dhe forcat e policisë.
Ndërhyrja u vështirësua nga mungesa e rrugëve drejt vatres së zjarrit. Banorët u evakuuan dhe zona u mor në mbrojtje nga forcat e ndërhyrjes së shpejtë të ardhura nga Shkodra. 
 Një siperfaqe pyjore prej 10 ha u shkrumbua. 
Në këto kushte, zjarrëfikësit rrethuan 3 banesat më të rrezikuara duke u përballur me flakët dhe tymin. Për shuarjen e zjarrit u angazhuan edhe forcat e ushtrisë dhe mjetet e tyre, ndërsa operacioni zgjati gjatë gjithë natës.
Pas ndërhyrjes rreziku u tejkalua flakët u izoluan. 
Një tjetër vatër zjarri u shfaq në fshatin Torovicë të Lezhës. Zjarri mendohet se ishte ndezur nga pakujdesia e ndonjë banori.  Zjarrëfikësit arritën të shmangin flakët të cilat po përhapeshin drejt 15 banesave në zonë. 
Live Stream
Moti
Sot

24° / 15°
Nesër

25° / 16°
Pasnesër

27° / 17°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,30
112.09
EUR / LEK
-0,74
132.24
GBP / LEK
-2,29
146.22
CHF / LEK
-1,73
115.13
JPY / LEK
-1,44
101.13
Partnerë