Flash: Pas publikimit të videos në emisionin “Stop”, policia e Shkodrës ka ndaluar 8 persona
Denoncimi në “Stop” me pije të falsifikuara, u ndaluan inspektorwt e AKU Hilmi Erkoçaj, Abdyl Bajraktari, Elvis Rraboshta, Adnan Gradeci, Edmond Fortuzi
Aktualitet
Janinë, arrestohen 2 shqiptarë që trafikonin gjysmë ton kanabis
Transportonin drogën me një automjet që e kishin marrë me qira
20 mars 2017 15:35
Policia greke arrestoi dy shqiptarë që transportonin gjysmë toni drogë.
Të arrestuarit janë njëri 53 dhe tjetri 26-vjeç.
Ata u ndaluan në orët e para të mëngjesit në afërsi të Konicës, teksa transportonin drogën me një automjet rulo që e kishin marrë me qira.
Policia e Janinës sekuestroi në total 530 kg kanabis, që dyshohet se e kishte prejardhjen nga Shqipëria.
Droga ishte e ndarë në 180 pako, të cilat do ti shpërndanin në Athinë.
Policia u sekuestroi dy shqiptarëve edhe një shumë prej 170 eurosh dhe tre telefona celularë.
Sipas prokurorisë, të arrestuarit janë pjesë e një grupi të strukturuar të trafikimit të drogës.Live Stream
Moti
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,30
112.09
EUR / LEK
-0,74
132.24
GBP / LEK
-2,29
146.22
CHF / LEK
-1,73
115.13
JPY / LEK
-1,44
101.13
Partnerë