Flash: Propagandonte për ISIS, Gjykata e Shkodrës caktoi arrest shtëpie për mësuesen Emine Alushi
Rasti i mësueses Emine Alushi e cila propagandonte para nxënësve për ISIS, u denoncua në emisionin investiagativ “STOP” në Tv KLAN
Aktualitet
Shkon në 10 numri i viktimave që kanë gjetur vdekjen nga i ftohti në Shqipëri
Vetëm të mërkurën 4 viktima
11 janar 2017 20:32
Moti i keq që ka kapluar vendin, ka shkaktuar 10 viktima deri më tani. Si pasojë e të ftohtit, ngricave apo edhe mbytjes në ujë kanë gjetur vdekjen 10 persona. Disa prej viktimave janë rrëzuar në akull. 

Shkon në 10 numri i viktimave vetëm gjatë këtyre 4 ditëve, si pasojë e motit të keq në Shqipëri. 
Sipas njoftimeve të policisë dhe informacioneve të sjella nga rrethet e Shqipërisë, numri i personave që kanë gjetur vdekjen si pasojë të motit të keq ka arritur në 10. Duke mos përjashtuar mundësinë e rritjes së këtij numri fatkeqësisht, pasi në disa zona të Shqipërisë kanë rinisur reshjet e borës. Vetëm gjatë pasditës të së martës dhe të mërkurës, në Shqipëri janë regjistruar 4 viktima. Më i rëndi, ka ndodhur në periferi të Tiranës kur një fëmijë u mbyt në një rezervuar, pasi akulli mbi të cilin po rrëshkiste u thye dhe ra brenda në ujë. Të njëjtin fat me mbytje në rezervuar, e kishte edhe shtetasi Hajredin Xhelo banor i fshatit Petove ne Fier. Ai po tentonte të kalonte rezervuarin sipër shtresës së akullit, por akulli u thye dhe 40 vjeçari ra brenda në ujë duke mos arritur të dalë i gjallë. 
Si pasojë e ngrirjes së tubave të ujit në shtëpi 70 vjeçari Filip Shllaku nga fshati Derragjat të Shkodrës, ka shkuar pranë lumit në Bunë, për të marrë ujë. Si pasojë e rrëshkitjes, dyshohet se edhe plaku 70 vjeçar që jetonte i vetëm ka rënë në lumë dhe ende nuk është gjetur trupi i tij. Ky dyshim, ka lindur për Policinë e Shtetit pasi buzë lumit kanë gjetur kapelën e tij, që mendohet se i ka rënë pasi ka rrëshkitur brenda në lumë. 
Si pasojë e motit të keq edhe në Pogradec, ka gjetur vdekjen një 38 vjeçar Anastas Shuke me problem mendore. Policia e shtetit paraditen e së mërkurës kanë hyrë në banesën e 38 vjeçarit që jetonte i vetëm, ku e kanë gjetur të vdekur. Sipas policisë, ai në banesë nuk kishte ushqim dhe as ngrohje, që mendohet se i kanë sjellë vdekjen. 
Po në banesë të vdekur, policia ka gjetur edhe një 67 vjeçare nga Durrësi. Sipas policisë, zjarrfikësit dhe policia kanë hapur derën e shtëpisë ku jetonte 67 vjeçarja në Durrës, ku kanë gjetur të moshuaren të vdekur. Ajo mendohet se ka gjetur vdekjen nga i ftohti, pasi nuk kishte ngrohje në shtëpi. Këtyre viktimave, ju shtohen edhe ato rastet e vdekjes së si pasojë e acarit në Sarandë, Lushnje, Durrës, Vlorë dhe Korçë. 
Live Stream
Moti
Sondazh
Partitë parlamentare janë përfshirë në diskutimet për reformën zgjedhore në funksion të zgjedhjeve të 18 qershorit. Mendoni se debati mes tyre për votimin dhe numërimin elektronik në këto zgjedhje do të prodhojë konsensus?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
1,64
129.3
EUR / LEK
-1,36
134.45
GBP / LEK
2,05
159.58
CHF / LEK
-0,82
125.78
JPY / LEK
-5,24
110.07
Partnerë