Flash: Propagandonte për ISIS, Gjykata e Shkodrës caktoi arrest shtëpie për mësuesen Emine Alushi
Rasti i mësueses Emine Alushi e cila propagandonte para nxënësve për ISIS, u denoncua në emisionin investiagativ “STOP” në Tv KLAN
Aktualitet
Gjendet e fshehur në Karaburun 500 kg kanabis
Dyshohet se do transportohej gjatë natës në Itali
11 janar 2017 18:54
Rreth 500 kg drogë e fshehur në zonën e  Karaburunit  është sekuestruar nga policia shqiptare në bashkëpunim me policinë italiane.

Operacioni u zhvillua pranë vendit të quajtur "Plazhi i Dafinës". Lënda narkotike ishte e ndarë në 17 pako me peshë rreth 500 kg kanabis sativa .
Droga është transportuar për në Drejtorinë Vendore të Policisë Vlorë me mjetin lundrues të Delta Forcë. Dyshohet se lënda narkotike ishte lënë në Karaburun për tu transportuar gjatë natës drejt Italisë. Policia ka nisur hetimet për personated përfshirë në trafikun e drogës. 
Live Stream
Moti
Sondazh
Partitë parlamentare janë përfshirë në diskutimet për reformën zgjedhore në funksion të zgjedhjeve të 18 qershorit. Mendoni se debati mes tyre për votimin dhe numërimin elektronik në këto zgjedhje do të prodhojë konsensus?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
1,64
129.3
EUR / LEK
-1,36
134.45
GBP / LEK
2,05
159.58
CHF / LEK
-0,82
125.78
JPY / LEK
-5,24
110.07
Partnerë