Flash: Propagandonte për ISIS, Gjykata e Shkodrës caktoi arrest shtëpie për mësuesen Emine Alushi
Rasti i mësueses Emine Alushi e cila propagandonte para nxënësve për ISIS, u denoncua në emisionin investiagativ “STOP” në Tv KLAN
Aktualitet
Gjykata e Lartë nuk pranon rekursin e prokurorisë
Për sekuestrimin e serverit dhe dokumenteve në ILDKPKI
11 janar 2017 18:00
Gjykata e Lartë, nuk pranoi rekursin e prokurorisë, për sekuestrimin e dokumenteve dhe serverit qëndror të ILDKPKI-së për llogari të hetimeve të nisur nga prokuroria.

Mësohet se tre anëtarët e kësaj gjykate në dhomën e këshillimit vendosen të mos pranonin rekursin, duke lënë në fuqi kështu vendimin e dy shkallëve të gjyqësorit, që nuk lejoi sekuestrimin e këtyre materialeve. 
Pak kohë më parë, ishte prokuroria që me vendimin e prokurorit kërkoi sekuestrimin e serveriot të të gjithë deklaratave të pasurisë dhe sekuestrimin e disa librave të regjistirmit. Por ky vendim u kundërshtua në gjykatë, e cila i dha të drejtë ILDKPKI-së, ndaj të cilës prokuroria nisi hetime për mos veprime në rastet e konfliktit të interesit. 
Live Stream
Moti
Sondazh
Partitë parlamentare janë përfshirë në diskutimet për reformën zgjedhore në funksion të zgjedhjeve të 18 qershorit. Mendoni se debati mes tyre për votimin dhe numërimin elektronik në këto zgjedhje do të prodhojë konsensus?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
1,64
129.3
EUR / LEK
-1,36
134.45
GBP / LEK
2,05
159.58
CHF / LEK
-0,82
125.78
JPY / LEK
-5,24
110.07
Partnerë