Flash: Propagandonte për ISIS, Gjykata e Shkodrës caktoi arrest shtëpie për mësuesen Emine Alushi
Rasti i mësueses Emine Alushi e cila propagandonte para nxënësve për ISIS, u denoncua në emisionin investiagativ “STOP” në Tv KLAN
Aktualitet
Gjykata pranoi gjykimin e shkurtuar për Lazaratasit e akuzuar për vrasjen e policit të RENEA
I shpëtojnë burgut për jetë
11 janar 2017 18:05
Gjykimi i shkurtuar, Lazaratasit e akuzuar për vrasjen e policit të RENEAS i shpëtojnë burgut përjetë.11 lazaratasit e akuzuar për vrasjen e policit të RENEA-së, i shpëtojnë burugim të përjetshëm. 

Gjykata e krimeve të rënda pranoi kërkesën e të pandehurve për të vazhduar procesin penal në aplikim të gjykimit të shkurtuar, çka ligjërisht të gjithë të pandheurit përfitojnë uljen e 1/3 së dënimit, nëse deklarohen fajtor. Gjykata, tha se të pandehurit mund të gjykohen bazuar në provat e sjell nga prokuroria dhe nuk është e nevojshme marrja e provave të tjera. Edhe prokuroria ishte dakord që kërkesa e të pandheurve të pranohet. 
Të 11 të pandehurit me në kry vëllezërit Aliko, akuzohen se në bashkpunim me njëri-tjetrin kanë krijuar një grup të strukturar kriminal me qëllim goditjen e forcave të rendit dhe largimin e tyre nga fshati. Si pasoj e këtij planifikimi, ata kanë sulmuar patrullën e policisë, duke lënë të vdekur efektivin e RENEA-së Ibrahim Basha.
Live Stream
Moti
Sondazh
Partitë parlamentare janë përfshirë në diskutimet për reformën zgjedhore në funksion të zgjedhjeve të 18 qershorit. Mendoni se debati mes tyre për votimin dhe numërimin elektronik në këto zgjedhje do të prodhojë konsensus?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
1,64
129.3
EUR / LEK
-1,36
134.45
GBP / LEK
2,05
159.58
CHF / LEK
-0,82
125.78
JPY / LEK
-5,24
110.07
Partnerë