Flash: Propagandonte për ISIS, Gjykata e Shkodrës caktoi arrest shtëpie për mësuesen Emine Alushi
Rasti i mësueses Emine Alushi e cila propagandonte para nxënësve për ISIS, u denoncua në emisionin investiagativ “STOP” në Tv KLAN
Aktualitet
Mbytet fëmija 12 vjeçar në rezervuarin e Mezezit
Po luante në sipërfaqen pjesërisht të ngrirë
11 janar 2017 20:33
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Tiranë. Dy fëmijë, vëlla e motër kanë rënë në rezervuarin e Mezezit, dhe njëri prej tyre është mbytur.

Akulli që kishte mbuluar këtë rezervuar në periferi të kryeqytetit, ndoshta ishte e vetmja mundësi argëtimi për dy vogëlushë të moshës 12 e 13 vjeç. Motra e vëllai 1 vit më i vogël po rrëshqisnin mbi akull, por papritur ai thye dhe 12 vjeçari përfundoi në ujë. Thellësia sipas banorëve të zonës shkon deri në 10 metra. Motra vrapoi të kërkonte ndihmë e më pas tentoi të shpëtonte vëllain me të vogël duke rrezikuar dhe jetën. Por personat që u gjendën të parët në vend ngjarje e shpëtuan 13 vjeçaren.    
Më pas gjithçka rrodhi sipas procedurës, ftohtë, njëlloj si temperaturat e këtyre ditëve. Mbërritën dhjetëra forca policie, ambulanca e polumbarët që do të nxirrnin nga fundi rezervuarit trupin e pajetë të vogëlushit, që kishte përfunduar vetëm pak metra larg bregut. Edhe pse rreth rezervuarit u mblodhën dhjetëra persona, gjithçka u zhvillua në qetësi. Qetësi të cilin e theu një prej të afërmve të 12 vjeçarit... 
Live Stream
Moti
Sondazh
Partitë parlamentare janë përfshirë në diskutimet për reformën zgjedhore në funksion të zgjedhjeve të 18 qershorit. Mendoni se debati mes tyre për votimin dhe numërimin elektronik në këto zgjedhje do të prodhojë konsensus?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
1,64
129.3
EUR / LEK
-1,36
134.45
GBP / LEK
2,05
159.58
CHF / LEK
-0,82
125.78
JPY / LEK
-5,24
110.07
Partnerë