Flash: Dorëzohet në polici bashkëpunëtori i dyshuar në vrasjen e Elton Çiços
Renato Milloshi u dorëzua pasi ishte në kërkim sepse dyshohet se e ndihmoi Jani Aliajn në atentatin ku u vra Elton Çiço
Aktualitet
Mbytet fëmija 12 vjeçar në rezervuarin e Mezezit
Po luante në sipërfaqen pjesërisht të ngrirë
11 janar 2017 20:33
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Tiranë. Dy fëmijë, vëlla e motër kanë rënë në rezervuarin e Mezezit, dhe njëri prej tyre është mbytur.

Akulli që kishte mbuluar këtë rezervuar në periferi të kryeqytetit, ndoshta ishte e vetmja mundësi argëtimi për dy vogëlushë të moshës 12 e 13 vjeç. Motra e vëllai 1 vit më i vogël po rrëshqisnin mbi akull, por papritur ai thye dhe 12 vjeçari përfundoi në ujë. Thellësia sipas banorëve të zonës shkon deri në 10 metra. Motra vrapoi të kërkonte ndihmë e më pas tentoi të shpëtonte vëllain me të vogël duke rrezikuar dhe jetën. Por personat që u gjendën të parët në vend ngjarje e shpëtuan 13 vjeçaren.    
Më pas gjithçka rrodhi sipas procedurës, ftohtë, njëlloj si temperaturat e këtyre ditëve. Mbërritën dhjetëra forca policie, ambulanca e polumbarët që do të nxirrnin nga fundi rezervuarit trupin e pajetë të vogëlushit, që kishte përfunduar vetëm pak metra larg bregut. Edhe pse rreth rezervuarit u mblodhën dhjetëra persona, gjithçka u zhvillua në qetësi. Qetësi të cilin e theu një prej të afërmve të 12 vjeçarit... 
Live Stream
Moti
Sot

18° / 8°
Sondazh
Partitë opozitare kërkojnë përmes protestës qytetare krijimin e një qeverie teknike që do të mundësojë zgjedhje të lira e demokratike në vend. A mendoni se do të realizohet një kërkesë e tillë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-2,44
126.86
EUR / LEK
1,89
136.34
GBP / LEK
-1,12
158.46
CHF / LEK
1,55
127.33
JPY / LEK
2,07
112.14
Partnerë