Flash: Propagandonte për ISIS, Gjykata e Shkodrës caktoi arrest shtëpie për mësuesen Emine Alushi
Rasti i mësueses Emine Alushi e cila propagandonte para nxënësve për ISIS, u denoncua në emisionin investiagativ “STOP” në Tv KLAN
Aktualitet
Haradinaj “bashkon” rininë e politikës Shqiptare
Në një protestë pranë ambasadës franceze
11 janar 2017 18:06
Lëvizjet rinore të forcave politike shqiptare, FRESSH, FRPD dhe LRI u bënë bashkë në një protestë pranë ambasadës franceze, për të protestuar mbi ndalimin e ish-Kryeministrit Kosovar Ramush Haradinaj.

Tre parti, tre forume rinore, një komb.Protesta në mbështetje të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, bëri bashkë rininë politike shqiptare, pranë bllokut të ambasadave.FRESH, FRPD dhe LRI kërkuan njëzëri lirimin e Haradinajt. 
Me pankarta ku thirrej liri për Haradinajn dhe tërheqje të urdhër arrestit për të, krerët e forumeve rinore të partive kryesore në vend, thirrjen ia drejtuan edhe shtetit shqiptar, për të kërkuar drejtësinë, të konfirmuar në nivelin më të lartë nga ish-kryeministri i Kosovës. 
Live Stream
Moti
Sondazh
Partitë parlamentare janë përfshirë në diskutimet për reformën zgjedhore në funksion të zgjedhjeve të 18 qershorit. Mendoni se debati mes tyre për votimin dhe numërimin elektronik në këto zgjedhje do të prodhojë konsensus?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
1,64
129.3
EUR / LEK
-1,36
134.45
GBP / LEK
2,05
159.58
CHF / LEK
-0,82
125.78
JPY / LEK
-5,24
110.07
Partnerë